Raksalle!
Raksalle!

Rakennusalan työpaikat – etsimme sinua töihin!

Katso avoimet työpaikat

Työt odottavat tekijäänsä rakennustyömailla ympäri Suomen – maanrakentaja, timpuri, rakennus- ja loppusiivooja, rakennusapulainen, kirvesmies, kaivinkoneen- tai pyöräkoneen kuljettaja, purkutyöntekijä…

Olipa erikoisalasi mikä tahansa, me etsimme sinua. Baronan kautta tarjolla on keikkahommia sekä pidempiä ja lyhyempiä pestejä työmailla – ja mikä parasta, kun hommat hoituvat hyvin, voit edetä Baronan leivissä sujuvasti duunista toiseen. Työntekijämme kiittävät meitä vastuullisuudesta: hoidamme palkanmaksun sekä kaikki työnantajan velvoitteet viimeisen päälle.

Katso rakennusalan avoimet työpaikat

Miksi töihin Baronan kautta?

  1. Kilpailukykyinen palkka aina ajallaan

    Olemme vastuullinen työnantaja. Hoidamme palkanmaksun ja kaikki työnantajan velvoitteet viimeisen päälle. Voit luottaa, että teemme asiat oikein.

  2. Työntekijätyytyväisyys 4,2/5

    Työntekijät tykkäävät: sopiva palkkaus, hyvä ilmapiiri, palkka maksetaan ajallaan, oma yhteyshenkilö helposti tavoitettavissa ja jatkuvuutta työmahdollisuuksissa.

  3. Pitkäaikaiset työmahdollisuudet

    Kiinnostaako parin päivän keikka vai pidempi työsuhde? Baronalla sinulla on sananvaltaa työsuhteeseesi. Tarjolla ympäri Suomen hommia laajasti erilaisille ammattilaisille.

  4. Varusteet kunnossa ja turvallisuus hoidossa

    Meillä ei virttyneissä vermeissä töitä tehdä. Työntekijänä saat hyvät, turvalliset vaatteet ja tehtävässä tarvittavat varusteet ja työkalut. Myös työntekijöiden turvallisuus työmailla on meille tärkeää.

  5. Oma yhteyshenkilö

    Huolehdimme sinusta työsuhteen aikana ja niiden välissä. Oman yhteyshenkilösi on vain puhelinsoiton päässä ja voit jutella mieltä askarruttavista asioista.

  6. Kattava terveydenhuolto ja majoitusapua

    Baronan työntekijänä voit käyttää työterveydenhuollon kattavia palveluita. Lisäksi voimme auttaa sinä asuntoasioissa, jos tarvitset tilapäistä asuntoa työkeikan ajaksi.

  7. Työturvallisuus- sekä tulityökortti

    Jos sinulla ei ole valmiina työssä vaadittavaa työturvallisuuskorttia tai vaikkapa tulityökorttia, me koulutamme sinut!

Ota yhteyttä!

Janne Pelamo
Janne Pelamo
Asiakkuuspäällikkö, rakennus+358 50 453 4481janne.pelamo@barona.fi
Jarmo Kyngäs
Jarmo Kyngäs
Yhteyspäällikkö, rakentaminen+358 50 598 2534jarmo.kyngas@barona.fi
Miska Kulju
Miska Kulju
Yhteyspäällikkö, rakennus+358 50 303 8830miska.kulju@barona.fi
Petri Kemppainen
Petri Kemppainen
Yhteyspäällikkö, rakennus+358 46 920 6226petri.kemppainen@barona.fi
Rebecca Rintala
Rebecca Rintala
Yhteyspäällikkö, rakennus+358 50 455 7056rebecca.rintala@barona.fi
Pekka Katajamaa
Pekka Katajamaa
Yhteyspäällikkö, rakennus+358 40 830 7647pekka.katajamaa@barona.fi
Kalev Kamlat
Kalev Kamlat
Rekrytointikonsultti, rakennus+358 40 830 7602kalev.kamlat@barona.fi
Sami Joulamo
Sami Joulamo
Rekrytointipäällikkö, rakennus+358 44 460 2081sami.joulamo@barona.fi
Eetu Holma
Eetu Holma
Juha-Pekka Loikas
Juha-Pekka Loikas
Rekrytointikonsultti, rakennus+358 50 353 0671juha-pekka.loikas@barona.fi
Wilma Ensiö
Wilma Ensiö
Henkilöstökonsultti, äitiysvapaalla
Mika Salminen
Mika Salminen
Päällikkö, rakentaminen+358 50 575 7511mika.salminen@barona.fi
Ville-Veikko Laaksonen
Ville-Veikko Laaksonen